Kruszbet - gruz kruszony Gdańsk i okolice

Kruszywo do utwardzania dróg, na podbudowę

Kruszbet to kruszywo wykorzystywane głównie w celu tymczasowego lub trwałego utwardzenia drogi dojazdowej na budowę, do utwardzania dróg osiedlowych nowo powstałych osiedli, jako podbudowa pod kostkę oraz pozostałe nawierzchnie betonowe. Kruszbet pozyskiwany jest w procesie kruszenia gruzu pochodzącego z rozbiórek, wyburzeń oraz z pozostałych resztek materiałów ceglano-betonowych, które nie znajdą już innego zastosowania. W zależności od aktualnej dostępności możemy dostarczyć Państwu kruszywo ceglano-betonowe lub betonowe. Należy liczyć się z tym iż gruz to kruszywo, w którym znaleźć się mogą pokruszone odpady budowlane w postaci drewna czy ceramiki w małej ilości, rekompensuje to niska cena tego kruszywa – od około 20 zł za tonę materiału ceglano betonowego oraz od 35 zł za tonę materiału betonowego. Kruszbet to tańsza alternatywa dla tłucznia powstałego w wyniku kruszenia kamieni, często sprawdza się równie dobrze co droższy zamiennik.

Odpowiednie utwardzenie terenu budowy oraz dojazdu do niej przed rozpoczęciem budowy ułatwi dotarcie ciężkiego sprzętu oraz uchroni nas od ryzyka związanego z opóźnieniami wynikającymi z warunków atmosferycznych. Gruszka z betonem czy dostawa pustaków nie dotrze na budowę jeśli utknie po drodze w błocie. Wielu deweloperów zapomina o jakości dróg dojazdowych do posesji klientów, gruz może okazać się najlepszym rozwiązaniem na trudny dojazd do posesji. Po rozplantowaniu materiału na drodze warto wynająć walec drogowy, który odpowiednio zagęści gruz i wygładzi nierówności. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie grubej warstwy gruzu jako podbudowy drogi, a następnie cieńszej warstwy kruszywa łamanego 0-31,5 mm co zapewni trwałą, równą nawierzchnie na długi czas. Pomimo niższej jakości w porównaniu do kruszywa łamanego gruz drogowy również znajduje swoje zastosowanie na placu budowy i inwestycji a atrakcyjna cena jest jego dodatkowym atutem.

Zastosowanie gruzu kruszonego

Kruszbet, gruz betonowy
Gruz ceglano-betonowy
Gruz ceglano-betonowy

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje kruszbet?

W zależności od aktualnej dostępności i rodzaju gruzu cena kształtuje się w przedziale 20-40 zł za tonę. Kruszywo betonowe jest około dwa razy droższe od ceglano-betonowego, znajduje się w nim jedynie pokruszony beton. Oferujemy usługi transportowe, obszar naszego działania to województwo pomorskie, Gdańsk, operujemy głównie w promieniu 50 km od Kolbud.

Czy możliwy jest transport do Gdańska?

Tak, Gdańsk to również obszar gdzie realizujemy dostawy, docieramy do najdalszych dzielnic.

Zapytaj o ofertę