Żwir, kamień płukany, drenażowy Gdańsk i okolice

Czym jest żwir?

Żwir jest gruboziarnistym materiałem, kamieniem pozyskiwanym w procesie płukania z pospółki na żwirowni. Zastosowanie kruszywa jest bardzo różnorodne. Obejmuje ono zakres od produkcji elementów betonowych aż do budowy dróg. Idealnie nadaje się do tworzenia nawierzchni parkingów oraz wykonywania drenażu. Kamień jest podstawowym składnikiem prefabrykatów takich jak kręgi betonowe, ściany oporowe, nadproża, płyty drogowe. Żwir można kupić w różnych gradacjach, których zakres obejmuje od 2 mm do kilkudziesięciu mm. Surowiec ten można wykorzystać na wiele sposobów – w budownictwie, ale również jako element dekoracyjny. Głównym czynnikiem decydującym o tym, gdzie żwir znajdzie zastosowanie, jest jego wielkość. Najpopularniejsze gradacje kamienia to 2-8, 8-16 i 16-32 mm. W naszej ofercie znajdą Państwo również drobny żwirek o gradacji 0-2 mm, 0-4 mm oraz grubszy materiał 19-120 mm. 

Żwir - główne zastosowanie

Gdzie kupić żwir w Gdańsku i okolicach?

Przede wszystkim należy szukać dostawcy, który zapewni, że materiał był płukany. W przeciwnym razie może okazać się, że kruszywo zawiera zanieczyszczenia, które są niepożądane zarówno w ogrodzie – gdzie materiał jest wykorzystywany w celach ozdobnych ale przede wszystkim przy produkcji betonu. Zastosowanie zanieczyszczonego żwiru w betonie może zagrozić całej konstrukcji. Nasz materiał spełnia normę PN-EN 12620 Kruszywa do betonu co gwarantuje najwyższą jakość. Dodatkowo koszt zakupu na żwirowni może okazać się dużo korzystniejszy, oferujemy lepsze ceny niż w centrach ogrodniczych czy marketach budowlanych, gdzie koszt często przekracza 200 zł za tonę. 

Mieszanka piaskowo - żwirowa 0-16 mm

W naszej ofercie znajdą Państwo specjalną mieszankę piasku 0-2 mm oraz kruszywa 2-8 i 8-16 mm. Jest to grube kruszywo, które idealnie nada się do produkcji betonu ale również jest to materiał świetnie przepuszczający wodę i 50% tańszy niż zwykły kamień. Zastosowanie takiej mieszanki zapewni, że beton będzie bardziej odporny na wilgoć, mróz, ściskanie, rozciąganie oraz mniej podatny na pęknięcia.

Żwir 2-8 mm
Żwir 8-16 mm
Mieszanka 0-16
Mieszanka 0-16 mm
Żwir 16-32 mm
Kamień gabionowy
Kamień gabionowy
Żwir 32-120
Żwir 32-120 mm

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje tona żwiru?

W zależności od dostępności, gradacji i aktualnego popytu cena żwiru waha się od 60 do 85 zł za tonę. Przy planowaniu zakupu warto pamiętać również o koszcie transportu.

Tona żwiru, ile to m3?

Jeden m3 żwiru to około 1600 kg.

Zapytaj o ofertę