Piasek płukany 0-2 mm, piasek siany 0-4 mm - Gdańsk i okolice

Piasek płukany z dostawą pomorskie

Piasek płukany jest jednym z najpowszechniej stosowanych w budownictwie materiałów, dom i ogród to również częste miejsce jego występowania. Właściwości, szeroka dostępność oraz niska cena sprawia, że jego zastosowanie jest na tyle obszerne, że każdy sektor budownictwa potrzebuje jego udziału. W budownictwie ogólnym stosowany jest równie często co pospółka, żwir czy czarnoziem. Piasek stosuje się głównie do produkcji betonu oraz zapraw murarskich. I choć z pozoru wydaje się materiałem niezbyt skomplikowanym, to jego parametry – wpływają na jakość powstałych produktów. Uziarnienie piasku wpływa na wytrzymałość wyprodukowanego z jego udziałem betonu. Niezwykle ważnym aspektem jest szczelność betonu, która uzyskiwana jest właśnie poprzez dobranie odpowiednich, drobnych rozmiarów kruszywa.

Piasek - główne zastosowanie

  • do murowania, ważny element każdej zaprawy;
  • tynki, wylewki, posadzki;
  • wymiana gruntu;
  • do tworzenia przepuszczalnej dla wody warstwy, np. w ogrodzie lub dookoła domu;
  • do mieszanki piaskowo - cementowej w pracach brukarskich;
  • zasypywanie fundamentów;
  • wypełnianie piaskownic.

Piasek stosowany jest w procesie wymiany gruntu. Podłoże o niezadowalających właściwościach, np. gruntów silnie nawodnionych lub o słabych parametrach wytrzymałościowych – zastępuje się piaskiem. Dodatkowo, dzięki przepuszczalności piasku, jest on materiałem, który stosuje się w pracach drenarskich – jako warstwę odsądzającą. Wielu właścicieli ogrodów stosuje warstwę czarnoziemu, a pod nią piasek, aby woda mogła swobodnie przepłynąć przez obie warstwy, nie powodując równocześnie powstania zastoisk wodnych. Równie popularne jest mieszanie piasku z ziemią ogrodową. Mieszanina piaskowo – cementowa to podstawowy budulec w pracach brukarskich. Piasek w połączeniu z cementem – w odpowiednich proporcjach stanowi najlepsze kruszywo pod kostkę czy płyty chodnikowe. Różnica między piaskiem płukanym a sianym występuje w sposobie jego uzyskiwania. Piach płukany z racji dużego zagęszczenia ziaren jest materiałem ciężkim, 1 m3 to około 1600 kg.

Piasek płukany 0-2
Piasek płukany 0--2 mm
Piasek siany 0-4 mm
Piasek siany 0-4 mm

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje tona piasku?

Piasek płukany – cena za tonę materiału o grubości ziaren 0-2 mm to 14 zł, siany piasek – cena 16 zł za tonę.

Jak zagęścić piasek płukany?

Z racji okrągłych ziaren i braku zanieczyszczeń (naturalnego spoiwa) piasek płukany nie jest najłatwiejszym materiałem do zagęszczenia. Często spotykaną praktyką jest dolewanie dużej ilości wody do materiału, również bezpośrednio do fundamentu, a następnie zagęszczanie.

Piasek płukany czy siany?

Piasek siany będzie łatwiejszy przy zagęszczaniu, zazwyczaj ma również grubsze ziarna więc lepiej nada się do betonu oraz do murowania. Piasek płukany ma drobniejsze ziarna i sprawdzi się lepiej np. przy wylewkach czy tynkach, przy jego zastosowaniu uzyskuje się finalnie gładszą powierzchnię.

Jaki materiał pod kostkę?

Sam piasek okazuje się niewystarczający, z biegiem czasu może zostać wypłukany przez wodę. Dopiero po zmieszaniu go z cementem nabiera najlepszych właściwości, najlepszych rozwiązaniem będzie piasek płukany 0-2 mm.

Zapytaj o ofertę