Piasek płukany 0-2 mm, piasek siany 0-4 mm - Gdańsk i okolice

Piasek płukany z dostawą pomorskie

Piasek płukany jest jednym z najpowszechniej stosowanych materiałów w budownictwie. Dom i ogród to częste miejsca jego występowania. Właściwości, dostępność oraz niski koszt sprawiają, że zastosowanie piasku jest obszerne – każdy sektor budownictwa potrzebuje jego udziału.
Czy kruszywo znajdzie zastosowanie również w Twojej branży? Skontaktuj się z nami – udzielimy Ci potrzebnych informacji i doradzimy wybór najlepszego kruszywa. Gwarantujemy korzystne ceny. Oferujemy między innymi piasek płukany 0-2 mm, siany 0-4 mm oraz żwir 2-8 mm, 8-16 mm, 16-32 mm.

Piasek płukany, a żwir i pospółka

W budownictwie ogólnym materiał stosowany jest równie często, co inne kruszywa – pospółka, żwir (kamień) czy czarnoziem. Piasek oraz żwir pozyskuje się z wydobytej pospółki poprzez przesiewanie lub płukanie. Pospółka wyróżnia się zróżnicowanym udziałem frakcji piaszczystej, żwirowej oraz kamienistej.
Zanim rozpoczniesz prace budowlane, wybierz usługi firmy, która pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze kruszywo. Nasza oferta zawiera pospółkę, płukany piasek 0-2 mm, siany 0-4 mm, a także żwir 2-8, 8-16 mm, 16-32 mm.

Właściwości

Chociaż z pozoru materiał wydaje się nieskomplikowany, parametry piasku wpływają na jakość powstałych produktów. Uziarnienie piasku wpływa na wytrzymałość wyprodukowanego z jego udziałem betonu oraz zapraw. Ważnym aspektem jest szczelność betonu uzyskiwana przez dobranie drobnych rozmiarów kruszywa.

Główne zastosowanie

Piasek stosuje się najczęściej do produkcji betonu oraz zapraw murarskich. Jego dokładne zastosowanie to:

W procesie wymiany gruntu podłoże o niezadowalających właściwościach zastępuje się piaskiem. Są to np. grunty silnie nawodnione lub fragmenty ziemi o słabych parametrach wytrzymałościowych.
Dzięki przepuszczalności piasku, kruszywo stosuje się w pracach drenarskich – jako warstwę odsączającą. Wielu właścicieli ogrodu stosuje warstwę czarnoziemu, a pod nią piasek płukany. Dzięki temu woda może swobodnie przepłynąć przez obie warstwy. Równie popularne zastosowanie to mieszanie piasku z ziemią ogrodową.

Piasek budowlany
Piasek płukany 0-2 mm
Piasek siany 0-4 mm
Piasek siany 0-4 mm

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Czy opłaca się mieszać żwir i piasek?

Jak najbardziej! Zastosowanie mieszanki żwiru i piasku sprawi, że beton zyska odporność na wilgoć, mróz, ściskanie, rozciąganie oraz stanie się mniej podatny na pęknięcia.

Ile kosztuje tona piasku?

Wysokość ceny zależy od rodzaju piasku. Płukany – cena za tonę materiału o grubości ziaren 0-2 mm to 14 zł, siany piasek – cena 16 zł za tonę.

Jak zagęścić piasek płukany?

Okrągłe ziarna i braku zanieczyszczeń w postaci gliny, iłu czy mułu powodują, że kruszywo nie jest najłatwiejsze do zagęszczenia. Częstą praktyką stosowaną przez budowlańców jest dolewanie wody do materiału, również bezpośrednio do fundamentów, następnie zagęszczanie.

Piasek płukany czy siany?

Piasek siany służy lepiej przy zagęszczaniu. Zazwyczaj ma grubsze ziarna, więc dobrej jakości piasek siany nadaje się również do betonu oraz murowania. Płukany ma drobniejsze ziarna i sprawdzi się np. do wylewek czy tynków. Finalnie uzyskuje się gładszą powierzchnię z drobniejszego materiału.

Jaki materiał pod kostkę?

Sam piasek okazuje się niewystarczający – z biegiem czasu wypłukuje go woda. Dopiero po zmieszaniu z cementem nabiera najlepszych właściwości. Najlepszych rozwiązaniem będzie kruszywo 0-2 mm.

Zapytaj o ofertę