Piasek budowlany Gdańsk i okolice

Piasek Budowlany Gdańsk

Piasek to jeden z najczęściej używanych zasobów naturalnych i jest jednym z podstawowych surowców stosowanych w budownictwie. Kruszywo posiada granularą strukturę i stanowi okolo 70% objętości betonu. Skład piasku musi być wolny od zanieczyszczeń w postaci organicznej, ponieważ mogą one wpłynąć ujemnie na wiązania między kruszywem a zaczynem cementowym.

Cząstki piasku są drobniejsze od żwiru i większe od cząstek ilastych i gliniastych. Uziarnienie kruszyw jest ważne dla budownictwa, ponieważ poprzez zastosowanie odpowiednich frakcji w określonej ilości uzyskuje się np. beton posadzkowy lub architektoniczny.

Zastosowanie piasku w budownictwie

Warto podkreślić, że użycie materiałów wysokiej jakości oraz odpowiedniej technologii do ich obróbki ma znaczenie dla trwałości konstrukcji budowlanych. Piasek budowlany zapewnia masę, stabilność i wytrzymałość dla:

Na placu budowy wykorzystywany jest także piasek kwarcowy, który charakteryzuje się cennymi właściwościami.

Dzięki użyciu piasku budowlanego, kruszywo prawidłowo wiąże się z cegłami lub bloczkami. Niewłaściwy wybór piasku może doprowadzić nawet do zawalania się konstrukcji budynku.

Podział kruszywa – uziarnienie

Kruszywa dzielimy ze względu na uziarnienie (wielkość ziaren). Wyróżniamy:

  • do 4 mm – drobne ziarna takie jak piasek, miał
  • od 4 do 63 mm – grube ziarna takie jak żwir, otoczaki, tłuczeń, grys
  • od 63 do 250 mm takie jak kamień łamany gabionowy

Jakie rodzaje kruszywa budowlanego oferujemy?

Piasek budowlany
Piasek budowlany

Piasek płukany

Piasek płukany zawdzięcza swoją nazwę metodzie, jaką się go pozyskuje. Poprzez wypłukiwanie kruszywa usuwa się glinę, muł, miał oraz inne niechciane materiały. Następnie piasek odsącza się. Z piasku płukanego korzystają również takie usługi budowlane, jak węzły betoniarskie czy miksokrety do zaprawy posadzkowej.

Ceny:

Ceny wahają się od 14 zł/tonę za grubość 0-2 mm, do 16 zł za tonę za piasek siany.

Piasek siany 0-4 mm
Piasek siany 0-4 mm

Pospółka i Piasek Zasypowy

Pospółkę stosuje się też jako warstwę podkładową, filtracyjną. Często układa się ją ponad warstwą humusu, aby zapewnić czystą, równą i suchą powierzchnię prac budowlanych. Podobne właściwości posiada piasek zasypowy, który pomaga stabilizować budowę fundamentów domu. W sprzedaży oferujemy też kruszywa odpowiednie do stabilizacji rur i kabli w wykopach.

Cena:

Od 8 do 14 zł za tonę

Żwir

Żwir to luźne skupisko niewielkich fragmentów skał i kamieni o różnych rozmiarach. Kruszywo znajduje zastosowanie budowlane. Materiał wykorzystywany jest również w ogrodzie. Żwir często używany jest jako warstwa podkładowa pod asfalt, a także jako nawierzchnia drogi oraz do pokryć dachowych. Żwir wydobywany z kopalni charakteryzuje się bardziej kanciastym kształtem niż żwir wydobywany z dna rzek, który wyróżniają łagodne kształty.

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty, w której posiadamy również żwir w różnych frakcjach.

Cena:

Od 75 do 85 zł za tonę

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

Transport: Kruszywa z dostawą

Firma Logmar oferuje dostęp do kruszyw budowlanych o różnych właściwościach. Nasz transport obejmuje gminy: Kolbudy, Pruszcz Gdański, Przywidz, Pszczółki, Trąbki Wielkie, Cedry Wielkie, Suchy Dąb, Żukowo oraz na terenie miasta Gdańsk.

Skontaktuj się z nami już dziś, a pomożemy Ci lepiej zrozumieć, czego szukasz pośród dostępnych na rynku ofert. W Logmar znajdziesz duży wybór produktów dostosowanych do potrzeb klienta. Oferujemy materiał wysokiej jakości, który zapewni Twoim konstrukcjom najlepsze rezultaty i solidną konstrukcję na długie lata.

Piasek budowlany zamów z dostawą do domu/miejsca prac budowlanych. Nie oferujemy odbioru osobistego.

UWAGA: piasek kwarcowy, big bagi ani 25 kg worki z piaskiem nie znajdują się w naszej ofercie.

Jak przechowywać piasek budowlany?

Do składowania piasku budowlanego polecamy wykorzystać folię, na którą wysypuje się kruszywo, zapobiegnie to wymieszaniu się kruszywa z gruntem. Piasek możesz przechowywać również na ziemi, ale pamiętaj, że wtedy kruszywo wymiesza się z gruntem, co osłabi jego właściwości.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje piasek budowlany?

Piasek budowlany (płukany) o grubości ziaren 0-2 mm kosztuje 14 zł za tonę, a cena sianego piasku (ziarna 0-4 mm) to 16 zł za tonę.

Gdzie kupić piasek w Gdańsku, Gdyni i okolicach?

Piasek budowlany możemy dostarczyć w promieniu 50 km od miejscowości Kolbudy, gdzie mieści się siedziba firmy. Dostawą objęte są m.in. miejscowości: Gdańsk, Gdynia, Przywidz, Kowale, Pruszcz Gdański, Żukowo.

Jaki piasek budowlany wybrać?

O tym, jaki piasek budowlany wybrać, decyduje rodzaj prowadzonych prac budowlanych. Najpierw wybierz sposób kontaktu – jesteśmy dostępni na urządzeniu mobilnym pod numerem telefonu 607 748 415 lub mailowo: info@logmar.net

Dalej, na podstawie udzielonych przez Państwa informacji oraz zdobywanej przez lata wiedzy na temat kruszywa, pomożemy wybrać najodpowiedniejszy piasek.

Zapytaj o ofertę