Grys, łamane kamienie ozdobne Gdańsk i okolice

Co to jest grys?

Grys to kruszywo budowlane, ozdobne – łamane ze skał. Wielkości jego ziaren mają średnicę nawet do 32 mm. Ten rodzaj kruszywa budowlanego powstaje w procesie kruszenia żwiru płukanego w kruszarce. Tak pozyskany materiał mógłby zawierać zanieczyszczenia, dlatego też połamany już kamień jest ponownie płukany i sortowany na poszczególne frakcje. Opis materiału oraz zdjęcia dostępnych frakcji znajdują się poniżej

Zastosowanie

Grys jest stosowany w budownictwie przy produkcji betonów do klasy C16/20 (dawnej klasy B20) oraz, a może w szczególności w mieszkankach mineralno-asfaltowych i betonach asfaltowych stosowanych do budowy dróg – głównie na warstwy wiążące, wyrównawcze oraz ścieralne. Ponadto, grys ze względu na swoje walory estetyczne sprawdza się jako kamyczki ozdobne i często wykorzystywany jest przy urządzaniu ogrodu oraz miejsca dookoła domu. Sprawdza się jako wypełnienie wolnych przestrzeni pomiędzy ścieżkami z kostki brukowej, do rabat kwiatowych lub jako warstwa wierzchnia ścieżek, podjazdów czy parkingów. Dzięki nieregularnemu kształtowi i ostrym krawędziom kamyki ozdobne klinują się między sobą co nie ma miejsca przy zastosowaniu żwiru płukanego.

Jest tyle rodzajów grysu ile rodzajów skał, a to oznacza dostępność kamienia w szerokiej gamie kolorów, oferujemy grys różnokolorowy – łamany ze żwiru oraz grys biały na specjalne zamówienie. W ogrodzie grys służy do tworzenia dróżek, ścieżek lub zasypywania obrzeży. Jest on również doskonałym materiałem przepuszczającym wodę, dzięki czemu zapobiega wchodzeniu wilgoci w fundamenty budynku – z tego względu coraz częściej można spotkać pasy grysu ułożone wokół domów jednorodzinnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo materiał o gradacji:

Piasek łamany 0-2 mm
Piasek łamany 0-2 mm
Grys 2-8 mm
Grys 8-16 mm
Grys 16-32 mm

Sprawdź również ofertę pozostałych kruszyw:

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje grys z dostawą w Gdańsku?

Niezależnie od gradacji, cena za tonę to 90 zł. Koszt transportu ustalany jest indywidualnie na podstawie lokalizacji miejsca dostawy.

Czy grys zawiera zanieczyszczenia?

Materiał jest dwukrotnie płukany, przed i po procesie kruszenia tak więc nie znajdują się w nim żadne zanieczyszczenia.

Zapytaj o ofertę